Logo Matplast

Odkryj blog Matplast

Zacieranie granicy pomiędzy naturą a wnętrzem – system drzwi przesuwnych

Jednym z głównych motywów przewodnich nowoczesnego budownictwa jest przestronność oraz ponadczasowy minimalizm. Współczesne budynki charakteryzują się dużymi, otwartymi przestrzeniami oraz wielkoformatowymi przeszkleniami, które zapewniają swobodę i zacierają granicę pomiędzy wnętrzem, a światem zewnętrznym. W uzyskaniu nowoczesnego i przestronnego efektu pomaga zastosowanie drzwi przesuwnych, które są nie tylko funkcjonalne, ale również stanowią prawdziwe okno na świat natury – umożliwiając obserwowanie bez barier własnego ogrodu.

Domowa przestrzeń bez ograniczeń

Dzięki nowoczesnym i wygodnym drzwiom przesuwnym – ogród staje się integralną częścią domu, zwiększając jego metraż, nadając przestrzennego efektu i doprowadzając do wnętrza więcej naturalnego światła słonecznego. Prosty i funkcjonalny system przesuwny umożliwia łatwe przemieszczanie się pomiędzy strefą zadaszoną, a zewnętrzem, które idealnie sprawdzi się na co dzień – pozwalając na spożywanie kawy w okolicznościach natury oraz w trakcie towarzyskich spotkań lub weekendowej zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu.

Pozytywny wpływ na jakość i komfort życia

Zastosowanie dużego formatu drzwi przesuwnych pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni mieszkalnej, co niewątpliwie wpływa na podwyższenie standardu życia, swobodę mieszkania oraz komfort, jaki zapewnia bliskie obcowanie z naturą.

Dbałość o szczegóły

Istotne, przy projektowaniu budynku mieszkalnego z przestronnymi, szklanymi konstrukcjami przesuwnymi, jest zwrócenie uwagi na poziom docelowej podłogi oraz okładzinę, która zostanie zastosowana we wnętrzu. Pozwoli to zapewnić najwyższy komfort użytkowania drzwi przesuwnych przez domowników. Na zewnątrz zaś istotne jest zadbanie o odpowiedni spadek oraz odwodnienie, aby uniknąć w przyszłości problemów związanych z gromadzeniem się wód opadowych. Dokładne przemyślenie i zaplanowanie tej kwestii pozwoli na sprawny odpływ wody, która nie będzie zalegać przy progu drzwi.

Najwyższa przejrzystość bez utraty ciepła

Wielkoformatowe przeszklenia pozwalają na zapewnienie największej przejrzystości. Zastosowane zaś w systemach przesuwnych nowoczesne, i najwyższej jakości, technologie termiczne sprawiają, że współczynnik przenikania ciepła jest niski. Oznacza to, że domownicy nie muszą obawiać się nadmiernych wydatków ciepła na zewnątrz.

Harmonijne rozwiązanie

Dodatkowym atutem systemu drzwi przesuwnych jest jego cichy ruch, który pozwala na otwieranie i zamykanie bez generowania hałasu. Zaletę tego rozwiązania docenią szczególnie rodziny z małymi dziećmi, dla których istotny jest spokój i harmonia, która nie zaburza snu najmłodszych członków rodziny.

Styl, jakość oraz energooszczędność

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety systemów drzwi przesuwnych – stanowią one nie tylko estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, ale również pozwalają zadbać o domowy budżet, nie narażając na zbędne wydatki związane z energią.

Inne wpisy

Okna aluminiowe w domu

Dom w nowym wymiarze z oknami aluminiowymi

Energooszczędną, komfortową i bezpieczną przestrzeń mieszkalną w dużej mierze definiują okna, które pozwalają doświetlić pomieszczenie, zapewniają cyrkulację powietrza i przejrzysty widok na świat zewnętrzny. Dlatego tak istotny jest wybór odpowiednich materiałów okiennych i rodzaj stolarki otworowej, która zapewni połączenie elementów estetycznych z funkcjonalnością i energooszczędnością, która jest niezwykle ważna w kontekście inwestycji na lata.

Czytaj więcej »

Zielone budownictwo jako optymalizacja bilansu energetycznego budynku

Współczesne budownictwo ma spełniać kilka ważnych cech. Nowoczesne budynki użytkowe mają być nie tylko estetyczne i funkcjonalne, ale również powinny być budowane w taki sposób, by zoptymalizować bilans energetyczny. Trend ten nazywamy “zielonym budownictwem”, które w ostatnich latach staje się niezwykle popularne. Celem takiego typu budownictwa jest zapewnienie maksymalnej efektywności energetycznej i zminimalizowanie negatywnego wpływu budynku na środowisko.

Czytaj więcej »

Nawiewniki – rodzaje, zastosowania oraz wady i zalety

Cyrkulacja powietrza oraz wentylacja na umiarkowanym poziomie jest istotna w celu zapewnienia komfortowych warunków w domu, mieszkaniu, przestrzeni biurowej czy użytkowej. Odpowiednią wymianę powietrza, bez zbędnych wydatków energii cieplnej, zapewniają nawiewniki, które nie tylko dbają o polepszenie jakości powietrza, ale również minimalizują ryzyko powstawania pleśni i grzybów.

Czytaj więcej »