Odkryj blog Matplast

Zacieranie granicy pomiędzy naturą a wnętrzem – system drzwi przesuwnych

Jednym z głównych motywów przewodnich nowoczesnego budownictwa jest przestronność oraz ponadczasowy minimalizm. Współczesne budynki charakteryzują się dużymi, otwartymi przestrzeniami oraz wielkoformatowymi przeszkleniami, które zapewniają swobodę i zacierają granicę pomiędzy wnętrzem, a światem zewnętrznym. W uzyskaniu nowoczesnego i przestronnego efektu pomaga zastosowanie drzwi przesuwnych, które są nie tylko funkcjonalne, ale również stanowią prawdziwe okno na świat natury – umożliwiając obserwowanie bez barier własnego ogrodu.

Domowa przestrzeń bez ograniczeń

Dzięki nowoczesnym i wygodnym drzwiom przesuwnym – ogród staje się integralną częścią domu, zwiększając jego metraż, nadając przestrzennego efektu i doprowadzając do wnętrza więcej naturalnego światła słonecznego. Prosty i funkcjonalny system przesuwny umożliwia łatwe przemieszczanie się pomiędzy strefą zadaszoną, a zewnętrzem, które idealnie sprawdzi się na co dzień – pozwalając na spożywanie kawy w okolicznościach natury oraz w trakcie towarzyskich spotkań lub weekendowej zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu.

Pozytywny wpływ na jakość i komfort życia

Zastosowanie dużego formatu drzwi przesuwnych pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni mieszkalnej, co niewątpliwie wpływa na podwyższenie standardu życia, swobodę mieszkania oraz komfort, jaki zapewnia bliskie obcowanie z naturą.

Dbałość o szczegóły

Istotne, przy projektowaniu budynku mieszkalnego z przestronnymi, szklanymi konstrukcjami przesuwnymi, jest zwrócenie uwagi na poziom docelowej podłogi oraz okładzinę, która zostanie zastosowana we wnętrzu. Pozwoli to zapewnić najwyższy komfort użytkowania drzwi przesuwnych przez domowników. Na zewnątrz zaś istotne jest zadbanie o odpowiedni spadek oraz odwodnienie, aby uniknąć w przyszłości problemów związanych z gromadzeniem się wód opadowych. Dokładne przemyślenie i zaplanowanie tej kwestii pozwoli na sprawny odpływ wody, która nie będzie zalegać przy progu drzwi.

Najwyższa przejrzystość bez utraty ciepła

Wielkoformatowe przeszklenia pozwalają na zapewnienie największej przejrzystości. Zastosowane zaś w systemach przesuwnych nowoczesne, i najwyższej jakości, technologie termiczne sprawiają, że współczynnik przenikania ciepła jest niski. Oznacza to, że domownicy nie muszą obawiać się nadmiernych wydatków ciepła na zewnątrz.

Harmonijne rozwiązanie

Dodatkowym atutem systemu drzwi przesuwnych jest jego cichy ruch, który pozwala na otwieranie i zamykanie bez generowania hałasu. Zaletę tego rozwiązania docenią szczególnie rodziny z małymi dziećmi, dla których istotny jest spokój i harmonia, która nie zaburza snu najmłodszych członków rodziny.

Styl, jakość oraz energooszczędność

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety systemów drzwi przesuwnych – stanowią one nie tylko estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, ale również pozwalają zadbać o domowy budżet, nie narażając na zbędne wydatki związane z energią.

Inne wpisy

Porady dotyczące montażu i konserwacji

Montaż i konserwacji stolarki okienno-drzwiowej

Montaż i konserwacja stolarki okiennej i drzwiowej są kluczowe dla zapewnienia długotrwałej wydajności i funkcjonalności. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą utrzymać Twoje okna i drzwi w doskonałym stanie przez wiele, wiele lat.

Czytaj więcej »

Moskitiery – przygotuj się do lata

Wyobraź sobie słoneczny, piękny dzień. Pijesz kawę w swojej kuchni, drzwi na taras są otwarte na oścież, do środka wpadają przyjemne promienie słońca i świeże powietrze. Aż nagle słyszysz przy uchu nieprzyjemny, charakterystyczny dźwięk owadzich skrzydeł, które odbierają Ci spokój i komfort. W Matplast jednak mamy na to rozwiązanie – dowiedz się więcej o moskitierach, które pozwolą Ci cieszyć się urokami letnich dni bez uporczywych owadów i insektów we wnętrzu domu.

Czytaj więcej »
Ekologia w Matplast

Jak Matplast przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego

W dzisiejszych czasach, coraz większą uwagę przywiązujemy do ekologii i zrównoważonego rozwoju. Innowacyjne rozwiązania powstają z poszanowaniem dla naszej planety, nie wpływając negatywnie na jej przyspieszoną degradację. W Matplast wierzymy, że nowoczesna i świadoma marka powinna nie tylko spełniać oczekiwania Klientów, ale również łączyć innowacyjne rozwiązania z dbałością o środowisko naturalne.

Czytaj więcej »