Odkryj blog Matplast

Jak Matplast przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego

Ekologia w Matplast
W dzisiejszych czasach, coraz większą uwagę przywiązujemy do ekologii i zrównoważonego rozwoju. Innowacyjne rozwiązania powstają z poszanowaniem dla naszej planety, nie wpływając negatywnie na jej przyspieszoną degradację. W Matplast wierzymy, że nowoczesna i świadoma marka powinna nie tylko spełniać oczekiwania Klientów, ale również łączyć innowacyjne rozwiązania z dbałością o środowisko naturalne.

Najwyższa jakość na lata

Oferując produkty innowacyjne, najlepszej jakości, zapewniamy najwyższe standardy energooszczędności, bezpieczeństwa oraz akustyki, które wspierane są 7-letnią gwarancją. Takie podejście pozwala nam tworzyć rozwiązania ponadczasowe, niezawodne, które są neutralne klimatycznie.

Najwyższa jakość na lata

Świadomi zmian klimatycznych

Wiemy, że pewne zmiany klimatyczne są nieodwracalne. Mając w świadomości dobro planety, która jest wspólnym domem dla nas wszystkich, kładziemy szczególny nacisk na rozwój klimatycznie neutralny, stosując procesy produkcji zgodne z Europejskim Zielonym Ładem. Procesem produkcji nie chcemy wpływać negatywnie na pogorszenie klimatu, dlatego inwestujemy w energooszczędne technologie oraz nowoczesne systemy fotowoltaiczne, które pomagają nam zmniejszyć nasz ślad węglowy i zużycie energii elektrycznej.

Nowoczesne metody pozyskiwania energii

Ogrzewanie naszych obiektów produkcyjnych opiera się na pompach ciepła, wykorzystując wytworzoną podczas procesów produkcji energię w sposób efektywny. Montaż nowoczesnych systemów fotowoltaicznych pozwala pokryć nawet 50% naszego zapotrzebowania na energię elektryczną niezbędną do procesów produkcyjnych.

Skuteczny recykling odpadów

Dążąc do minimalizacji odpadów postprodukcyjnych, wprowadziliśmy innowacyjny program optymalizacyjny, który pozwala nam obniżyć ilość wytwarzanych odpadów i całkowicie je recyklingować.

Zielona jazda

W najbliższej przyszłości zwiększymy naszą flotę samochodów o pojazdy hybrydowe i elektryczne, kontynuując naszą misję dbania o środowisko naturalne.

W Matplast świadomość ekologiczna jest integralną częścią naszej marki, a działania w zakresie ochrony środowiska to nasza odpowiedź na wyzwania związane z nieodwracalnymi zmianami klimatycznymi. Jesteśmy dumni z naszych innowacyjnych rozwiązań, które nie tylko spełniają oczekiwania Klientów, ale również chronią planetę dla przyszłych pokoleń

Inne wpisy

Porady dotyczące montażu i konserwacji

Montaż i konserwacji stolarki okienno-drzwiowej

Montaż i konserwacja stolarki okiennej i drzwiowej są kluczowe dla zapewnienia długotrwałej wydajności i funkcjonalności. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą utrzymać Twoje okna i drzwi w doskonałym stanie przez wiele, wiele lat.

Czytaj więcej »

Moskitiery – przygotuj się do lata

Wyobraź sobie słoneczny, piękny dzień. Pijesz kawę w swojej kuchni, drzwi na taras są otwarte na oścież, do środka wpadają przyjemne promienie słońca i świeże powietrze. Aż nagle słyszysz przy uchu nieprzyjemny, charakterystyczny dźwięk owadzich skrzydeł, które odbierają Ci spokój i komfort. W Matplast jednak mamy na to rozwiązanie – dowiedz się więcej o moskitierach, które pozwolą Ci cieszyć się urokami letnich dni bez uporczywych owadów i insektów we wnętrzu domu.

Czytaj więcej »
Dwuszybowe czy trzyszybowe okna

Dwuszybowe czy trzyszybowe? Jakie okna wybrać do domu

Wybór odpowiednich okien do domu to ważna decyzja, która ma wpływ nie tylko na estetykę wnętrza, ale także na codzienne życie. Jednym z najważniejszych wyborów, przed którymi stoimy decydując się na odpowiednią stolarkę okienną, jest decyzja pomiędzy oknami dwuszybowymi a trzyszybowymi. Dzisiaj przyjrzymy się plusom i minusom obu rozwiązań technologicznych.

Czytaj więcej »