Okna dwuszybowe
Okna dwuszybowe są najczęściej stosowanym rozwiązaniem na rynku. Składają się z dwóch szyb szklanych oddzielonych przestrzenią powietrzną lub gazem szlachetnym: argonem, kryptonem lub ksenonem. Zdecydowanym atutem okien dwuszybowych jest świetna przepuszczalność światła naturalnego, ze względu na mniejszą liczbę warstw szkła. Jest to szczególnie zauważalne w przypadku okien o przeszkleniach wielkoformatowych. Okna dwuszybowe są również łatwo dostępne na rynku i tańsze od rozwiązań trzyszybowych. Do minusów tego rozwiązania zaliczamy niestety słabszą termoizolację oraz izolację akustyczną w porównaniu do okien trzyszybowych.
Wybierz linię okienną Matplast
Okna trzyszybowe
Okna trzyszybowe składają się z trzech warstw szkła oddzielonych dwiema przestrzeniami powietrznymi lub gazami szlachetnymi: argonem, kryptonem lub ksenonem. Dzięki dodatkowej warstwie szkła, i przestrzeniom powietrznym, okna trzyszybowe oferują lepszą izolację termiczną i akustyczną, w porównaniu do rozwiązań z dwiema szybami. Wpływa to bezpośrednio na energooszczędność i większy komfort mieszkańców. Ponadto trzecia warstwa szkła sprawia, że ten rodzaj okien jest zazwyczaj bardziej odporny na wibracje i uszkodzenia, niż tradycyjne, dwuszybowe rozwiązania. Ze względu na użycie dodatkowej warstwy szkła – okna te są droższe od standardowych rozwiązań. Biorąc pod uwagę również budowę takiego okna, przepuszczają one do wnętrza domu lub mieszkania, mniej naturalnego światła, co może okazać się problematyczne w przypadku pomieszczeń o mniejszej ekspozycji na światło słoneczne.
Warto pamiętać, że wybór pomiędzy oknami dwuszybowymi a trzyszybowymi zależy od wielu czynników, do których zaliczamy m.in. położenie i lokalizację budynku, kwestie estetyczne, budżet oraz oczekiwania dotyczące komfortu termicznego i akustycznego. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z naszymi ekspertami Matplast, którzy pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb.
Darmowa konsultacja
Nasi specjaliści mogą pomóc Ci w ustaleniu wszystkich kwestii i dobrać właściwy materiał oraz system dla stolarki okiennej i drzwiowej