Odkryj blog Matplast

Rolety zewnętrzne – kompendium wiedzy.

Rolety zewnętrzne przestają być luksusem dla wybranych, a zaczynają stawać się bardzo popularnym rozwiązaniem, które wykorzystywane jest przy budowie domu oraz podczas jego modernizacji. Rolety montowane zewnętrznie pozwalają zadbać o dom całorocznie – sprawdzają się zarówno w trakcie upałów, jak i mrozów. Sprawdź jakie rolety zewnętrzne oferujemy w Matplast oraz na jakie rozwiązanie możesz się zdecydować.

Rodzaje rolet

Wyróżniamy trzy typy rolet zewnętrznych:

Czym różnią się poszczególne rodzaje?
Spieszymy z wyjaśnieniami.

Rolety zewnętrzne nadstawne komponują się wizualnie z fasadą budynku, dzięki skrzynce umieszczonej na ramie okna, która stanowi podkład pod dowolny materiał wykończeniowy. Wykonanie rolet nadstawnych możliwe jest wyłącznie na etapie projektowania budynku lub w momencie wymiany stolarki okiennej. Możliwe jest wykonanie sterowania roletami w sposób manualny oraz poprzez zintegrowany system elektroniczny, który pozwala na zarządzanie nimi z poziomu inteligentnego domu. Rolety nadstawne wykazują właściwości termoizolacyjne – latem chroniąc wnętrze domu przed nagrzaniem, a zimą przed zbędnym, nadmiernym wydatkiem energetycznym. Zapewniają również ciszę w pomieszczeniach, ze względu na bardzo dobre parametry dźwiękoszczelne oraz zabezpieczają budynek przed włamaniem. Posiadają możliwość wyposażenia ich w specjalną moskitierę, która bez ograniczenia dostępu światła i powietrza do wnętrza domu, chroni je przed niepożądanymi owadami i insektami.

Rolety zewnętrzne adaptacyjne montowane są na zewnątrz elewacji budynku, nie ingerując w bryłę budynku, w postaci w pełni widocznej skrzynki umieszczonej na ścianie lub we wnęce okiennej. Plusem tego rozwiązania jest możliwość wykonania go w dowolnym momencie projektowania, budowania lub modernizowania już powstałego budynku. Rolety adaptacyjne zapewniają dźwiękoszczelność oraz izolację termiczną na wysokim poziomie, pomagając tym samym zmniejszyć wydatki na klimatyzację w lecie oraz na ogrzewanie w zimie. Niepodważalnym atutem rolet zewnętrznych adaptacyjnych jest ochrona domu przed włamaniem i dostaniem się do środka przez osoby niepożądane. Możliwe jest wykonanie sterowania roletami w sposób manualny oraz poprzez zintegrowany system elektroniczny, który pozwala na wygodną i zdalną obsługę.

Rolety zewnętrzne podtynkowe montowane są pod powierzchnią elewacji, przed oknem, na specjalnych prowadnicach zamocowanych do ramy okna, stanowiąc tym samym integralną część budynku. Ten typ rolet wymaga uwzględnienia ich na etapie projektowania budynku. Nie jest możliwe wykonanie ich w budynku już istniejącym. Rolety podtynkowe wykazują bardzo dobre właściwości izolacji termicznej oraz akustycznej. Możliwe jest wykonanie sterowania roletami w sposób manualny oraz zdalny za pomocą napędów elektrycznych oraz dodatkowe wyposażenie rolet w moskitierę zwijaną, która chroni wnętrze domu przed niechcianymi owadami i insektami.

Rolety adaptacyjne Matplast

Rolety Adaptacyjne

Rolety nadstawne Matplast

Rolety Nadstawne

Rolety podtynkowe Matplast

Rolety Podtynkowe​

Na jakie rolety zewnętrzne się zdecydować?

Wszystko zależy od etapu, na którym jesteś. Czy dopiero myślisz o budowie, czy pragniesz dokonać kilku modernizacji. To najważniejsza kwestia, ponieważ nie każde z w/w rozwiązań będzie można wykonać w danym momencie budowy lub remontu.

Rolety zewnętrzne to nie tylko rozwiązanie estetyczne, ale również niezwykle praktyczne, które pozwala chronić dom przed nieproszonymi gośćmi, pozwala na obniżenie wydatków na ogrzewanie lub klimatyzowanie oraz chroni wnętrze przed nadmiernymi hałasami pochodzącymi ze świata zewnętrznego. Sprawdź nasze możliwości rolet zewnętrznych i dowiedz się więcej u ekspertów Matplast. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w montażu rolet zewnętrznych.

Rolety zewnętrzne

Inne wpisy

Porady dotyczące montażu i konserwacji

Montaż i konserwacji stolarki okienno-drzwiowej

Montaż i konserwacja stolarki okiennej i drzwiowej są kluczowe dla zapewnienia długotrwałej wydajności i funkcjonalności. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą utrzymać Twoje okna i drzwi w doskonałym stanie przez wiele, wiele lat.

Czytaj więcej »

Moskitiery – przygotuj się do lata

Wyobraź sobie słoneczny, piękny dzień. Pijesz kawę w swojej kuchni, drzwi na taras są otwarte na oścież, do środka wpadają przyjemne promienie słońca i świeże powietrze. Aż nagle słyszysz przy uchu nieprzyjemny, charakterystyczny dźwięk owadzich skrzydeł, które odbierają Ci spokój i komfort. W Matplast jednak mamy na to rozwiązanie – dowiedz się więcej o moskitierach, które pozwolą Ci cieszyć się urokami letnich dni bez uporczywych owadów i insektów we wnętrzu domu.

Czytaj więcej »
Ekologia w Matplast

Jak Matplast przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego

W dzisiejszych czasach, coraz większą uwagę przywiązujemy do ekologii i zrównoważonego rozwoju. Innowacyjne rozwiązania powstają z poszanowaniem dla naszej planety, nie wpływając negatywnie na jej przyspieszoną degradację. W Matplast wierzymy, że nowoczesna i świadoma marka powinna nie tylko spełniać oczekiwania Klientów, ale również łączyć innowacyjne rozwiązania z dbałością o środowisko naturalne.

Czytaj więcej »