Odkryj blog Matplast

Wymiana okien – jak się do niej przygotować i kiedy postawić na nową stolarkę?

wymiana okien
Odpowiednia stolarka okienna wysokiej jakości, która nie powoduje zbędnych wydatków energii cieplnej z wnętrza mieszkania lub domu, to absolutna podstawa, jeśli chodzi o ekonomiczne, zasobooszczędne budownictwo. Nowoczesne, energooszczędne okna pozwalają na zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych na energię cieplną – w perspektywie roku. To inwestycja długofalowa, której nie należy odkładać w czasie.

Kiedy pożegnać stare okna?

Nie ma jednego, stałego terminu wymiany okien. Nie następuje to automatycznie po np. 10 latach użytkowania, a w momencie, gdy zauważymy nieszczelność okien, przepuszczanie zbyt dużej ilości powietrza, znaczne roszenie szyb okiennych czy zacinanie się klamki, które uniemożliwia płynne otwieranie lub zamykanie okna.

wymiana okien

Koszty wymiany okien

Koszt wymiany stolarki okiennej uzależniony jest od wielu czynników. Od tego ile okien wymieniamy, na jaką technologię postawimy, z jakiego materiału chcemy, aby wykonane były okna. Nie jest to na pewno inwestycja, którą zaliczamy do najtańszych, jednak energooszczędna, nowoczesna stolarka zapewni nam, w dłuższej perspektywie, oszczędność środków finansowych oraz czasu, ponieważ innowacyjne okna wykonane w nowoczesnej technologii są inwestycją na bardzo długie lata. Aktualnie funkcjonuje rządowy program termomodernizacji okien “Czyste Powietrze”, w którym Matplast również bierze udział. W ramach akcji można otrzymać dofinansowanie aż do 135 tysięcy złotych na nowe systemy okienno-drzwiowe.

Oferujemy wsparcie w doborze odpowiednich produktów oraz pomoc w wypełnieniu rządowego wniosku. Zadbaj o swoje lepsze, ekologiczne jutro już dziś z pomocą Matplast.

Czyste powietrze

Wymiana okien!

Zyskaj do 135 tys. złotych dotacji!

Program „Czyste Powietrze” realizowany jest przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Przygotowania do wymiany

Podstawą przeprowadzenia sprawnej wymiany okien jest ułatwienie ekipie monterów pracy. W tym celu należy usunąć z okien rolety, a z przestrzeni około okiennej ściągnąć karnisze i firanki czy zasłony. Meble, które znajdują się w bliskim otoczeniu okien należy odsunąć w możliwie najdalsze miejsce, aby zapewnić ekipie łatwy dostęp i swobodę poruszania się. Jeśli w pomieszczeniu, w którym będą wymienia okna, na podłodze znajduje się dywan, najlepiej będzie go zwinąć i umieścić w osobnym pomieszczeniu.

Pamiętaj, że wymiana stolarki okiennej na nowoczesne, energooszczędne rozwiązanie z aluminium bądź PVC, jest inwestycją długofalową, która wpłynie pozytywnie na Twoje domowe wydatki związane z energią elektryczną. Dowiedz się więcej o rozwiązaniach, jakie oferuje Matplast.

Inne wpisy

Porady dotyczące montażu i konserwacji

Montaż i konserwacji stolarki okienno-drzwiowej

Montaż i konserwacja stolarki okiennej i drzwiowej są kluczowe dla zapewnienia długotrwałej wydajności i funkcjonalności. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą utrzymać Twoje okna i drzwi w doskonałym stanie przez wiele, wiele lat.

Czytaj więcej »

Moskitiery – przygotuj się do lata

Wyobraź sobie słoneczny, piękny dzień. Pijesz kawę w swojej kuchni, drzwi na taras są otwarte na oścież, do środka wpadają przyjemne promienie słońca i świeże powietrze. Aż nagle słyszysz przy uchu nieprzyjemny, charakterystyczny dźwięk owadzich skrzydeł, które odbierają Ci spokój i komfort. W Matplast jednak mamy na to rozwiązanie – dowiedz się więcej o moskitierach, które pozwolą Ci cieszyć się urokami letnich dni bez uporczywych owadów i insektów we wnętrzu domu.

Czytaj więcej »
Ekologia w Matplast

Jak Matplast przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego

W dzisiejszych czasach, coraz większą uwagę przywiązujemy do ekologii i zrównoważonego rozwoju. Innowacyjne rozwiązania powstają z poszanowaniem dla naszej planety, nie wpływając negatywnie na jej przyspieszoną degradację. W Matplast wierzymy, że nowoczesna i świadoma marka powinna nie tylko spełniać oczekiwania Klientów, ale również łączyć innowacyjne rozwiązania z dbałością o środowisko naturalne.

Czytaj więcej »