Odkryj blog Matplast

Otwórz się na harmonijny świat – aluminiowe drzwi wejściowe Harmony!

Drzwi zewnętrzne
Dobre jakościowo, wykonane z odpowiedniego materiału i estetyczne drzwi zewnętrzne to podstawa każdego domu. W dzisiejszym artykule przedstawimy bliżej zalety aluminiowych drzwi z linii Harmony Avanport, która łączy minimalistyczny design z wyjątkową funkcjonalnością i ponadczasową jakością.

Właściwości aluminium

Aluminium to materiał wyjątkowy, który łączy w sobie właściwości pozornie trudne do pogodzenia. Z jednej strony niezwykle lekkie i plastyczne, z drugiej zaś niesamowicie wytrzymałe i trwałe. Porównując drzwi aluminiowe do tych wykonanych z drewna czy PVC, można wskazać kilka głównych różnic – na korzyść aluminium. Drzwi aluminiowe nie ulegają odkształceniu i zachowują parametry bezpieczeństwa (spełniają funkcję antywłamaniową) na niezawodnym poziomie. Drzwi takie są również termoizolacyjne i pozwalają uzyskać niski współczynnik przenikania ciepła. Do zalet aluminium zaliczamy również dźwiękoszczelność, która pozwala na zapewnienie komfortu i spokoju w budynku mieszkalnym. Plastyczność aluminium pozwala zaś na łatwe i skuteczne formowanie drzwi, co umożliwia wykonanie na nich praktycznie dowolnych wzorów, które stworzą spójną, estetyczną całość z bryłą budynku.

Drzwi Harmony

Harmonijny design

Nowoczesne wzornictwo linii Harmony pozwala na stworzenie funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań, które sprawdzą się w każdym domu. W linii Harmony marki Matplast dostępna jest szeroka gama wzorów i kolorów dla paneli wypełniających oraz bogata paleta kolorystyczna, pozwalająca na indywidualne dopasowanie koloru okleiny.

Rodzaje wypełnień

Aluminiowe drzwi z linii Harmony oferują dwa rodzaje wypełnień – nakładkowe oraz wsadowe. Wypełnienie nakładkowe dwustronne to rozwiązanie, które szczególnie polecamy miłośnikom dobrego stylu i jakości, w postaci energooszczędności. Taki rodzaj wypełnienia pozwala uzyskać fantastyczne parametry termoizolacyjne w połączeniu z eleganckim, minimalistycznym wyglądem, ze względu na montaż paneli nakładkowych. Panele umieszczone są w taki sposób, że zakrywają ramę skrzydła po stronie zewnętrznej i wewnętrznej, tworząc jednolitą powierzchnię. Wypełnienie wsadowe zaś stanowi odpowiedź na wymagania Klientów, dla których podstawą są względy ekonomiczne. Takie wypełnienie pozwala na wymianę wyłącznie panelu bez konieczności wymiany całych drzwi w przypadku ich uszkodzenia lub zniszczenia. Taki typ wypełnienia jest umieszczany wewnątrz skrzydła, sprawiając że ramy skrzydła widoczne są zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej.

Rozświetl swoje wnętrze

Rozświetl swoje wnętrze

Każdy rodzaj aluminiowych drzwi z serii Harmony można wzbogacić o estetyczne naświetle w dowolnym, wybranym przez siebie, wariancie.

Jeśli stawiasz na synergię jakości, funkcjonalności i estetyki – postaw na linię Harmony. Skontaktuj się z naszymi specjalistami, aby dobrać rozwiązanie najlepsze dla Twojego domu.

Dostępne opcje

opcje harmony

Inne wpisy

Dwuszybowe czy trzyszybowe okna

Dwuszybowe czy trzyszybowe? Jakie okna wybrać do domu

Wybór odpowiednich okien do domu to ważna decyzja, która ma wpływ nie tylko na estetykę wnętrza, ale także na codzienne życie. Jednym z najważniejszych wyborów, przed którymi stoimy decydując się na odpowiednią stolarkę okienną, jest decyzja pomiędzy oknami dwuszybowymi a trzyszybowymi. Dzisiaj przyjrzymy się plusom i minusom obu rozwiązań technologicznych.

Czytaj więcej »
Okna narożne

Okna narożne w budownictwie

Okna narożne to innowacyjne i estetyczne rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w nowoczesnych projektach budynków mieszkalnych. Stanowią one interesującą alternatywę dla tradycyjnych okien umieszczonych na płaskich ścianach, zapewniając unikalny wygląd i charakter wnętrzu oraz elewacji budynku.

Czytaj więcej »
Pęknięta szyba w oknie

Pęknięta szyba w oknie – co robić?

Praktyczny poradnik dla właścicieli domów i mieszkań
Pęknięcie szyby w oknie jest stresującym i niemiłym doświadczeniem, które może spotkać każdego właściciela domu lub mieszkania. Niezależnie od przyczyny wystąpienia uszkodzenia, istnieje kilka kroków, które można podjąć, aby szybko i skutecznie zaradzić problemowi oraz zapewnić bezpieczeństwo i komfort domownikom.

Czytaj więcej »

Drzwi zewnętrzne – kompendium wiedzy

Decydując się na budowę własnego domu, niezwykle ważny jest wybór drzwi zewnętrznych. Idealne rozwiązanie powinno łączyć w sobie dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców, spełnianie norm termoizolacyjnych oraz estetyczne dopasowanie się do elewacji budynku oraz stylu architektonicznego.

Czytaj więcej »