Odkryj blog Matplast

Drzwi zewnętrzne – kompendium wiedzy

Decydując się na budowę własnego domu, niezwykle ważny jest wybór drzwi zewnętrznych. Idealne rozwiązanie powinno łączyć w sobie dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców, spełnianie norm termoizolacyjnych oraz estetyczne dopasowanie się do elewacji budynku oraz stylu architektonicznego.

Materiał to podstawa

Drzwi zewnętrzne mogą być wykonane z różnych materiałów. W ofercie Matplast znajdziesz drzwi wykonane z PVC oraz aluminium. Postawiliśmy na te materiały, ze względu na ich wyjątkowe właściwości. Zapoznaj się ze szczegółami.

Drzwi wejściowe wykonane z PVC odzwierciedlają fantastyczny stosunek ceny do jakości, przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów termoizolacyjnych oraz estetycznego wyglądu. Drzwi z PVC są odporne na warunki atmosferyczne i niezwykle łatwe w czyszczeniu, co sprawia, że idealnie sprawdzają się jako drzwi zewnętrzne. Są również odporne na zarysowania, co sprawia, że prezentują się nienagannie przez wiele lat użytkowania.

Drzwi wejściowe z aluminium natomiast charakteryzują się niezwykłą trwałością oraz niepowtarzalnym wykonaniem. Są niezwykle łatwe w utrzymaniu, nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych oraz wykazują wysoki stopień bezpieczeństwa, dbając o komfort domowników. Drzwi z aluminium są również energooszczędne, pozwalając tym samym na ograniczenie zbędnych wydatków na ogrzewanie wnętrza domu i są niepalne – chroniąc gospodarstwo domowe przed żywiołem ognia. Ponadto wykazują wysoką odporność nie niekorzystne warunki atmosferyczne, prezentując się estetycznie przez wiele lat.

Dowolność wyboru

W Matplast łączymy dbałość o detale, z najwyższą jakością i trendami designu. Dlatego też oferujemy kilka linii produktowych, w których znajdziesz drzwi zewnętrzne idealne dla siebie. W naszej ofercie drzwi aluminiowych znajdują się poszczególne linie:

Drzwi PVC znajdziesz w liniach:

Dowiedz się
Więcej o technologii
PVC

Otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz?

Każdy typ drzwi zewnętrznych – zarówno tych wykonanych z PVC, jak i aluminium – może zostać wykonany z możliwością otwierania na zewnątrz, jak i do wewnątrz. Na jaki model otwierania się zdecydować? Po pierwsze – kwestie estetyczne. Drzwi otwierane do wewnątrz prezentują się spójniej z elewacją budynku – nie prezentując na zewnątrz zawiasów skrzydła drzwiowego. Drzwi otwierane na zewnątrz natomiast prezentują się mniej estetycznie, ze względu na to, iż ościeżnica drzwi jest mniej widoczna w tym rozwiązaniu. Zaletą drzwi otwieranych na zewnątrz jednak jest fakt, że domownicy mają większą kontrolę nad tym co dostaje się do środka domu, co okazuje się szczególnie istotne w okresie zimowym, ograniczając przedostanie się np. zasp śniegu do wnętrza domu.

Jeśli nadal zastanawiasz się nad rozwiązaniem dla siebie – służymy fachową poradą oraz pomocą ekspertów. Skontaktuj się z nami, a wspólnie dobierzemy drzwi wejściowe, które będą spełniać wszystkie Twoje oczekiwania.

Darmowa konsultacja

Darmowa
konsultacja

Nasi specjaliści mogą pomóc Ci w ustaleniu wszystkich kwestii i dobrać właściwy materiał oraz system dla stolarki okiennej i drzwiowej

Inne wpisy

Dwuszybowe czy trzyszybowe okna

Dwuszybowe czy trzyszybowe? Jakie okna wybrać do domu

Wybór odpowiednich okien do domu to ważna decyzja, która ma wpływ nie tylko na estetykę wnętrza, ale także na codzienne życie. Jednym z najważniejszych wyborów, przed którymi stoimy decydując się na odpowiednią stolarkę okienną, jest decyzja pomiędzy oknami dwuszybowymi a trzyszybowymi. Dzisiaj przyjrzymy się plusom i minusom obu rozwiązań technologicznych.

Czytaj więcej »
Okna narożne

Okna narożne w budownictwie

Okna narożne to innowacyjne i estetyczne rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w nowoczesnych projektach budynków mieszkalnych. Stanowią one interesującą alternatywę dla tradycyjnych okien umieszczonych na płaskich ścianach, zapewniając unikalny wygląd i charakter wnętrzu oraz elewacji budynku.

Czytaj więcej »
Pęknięta szyba w oknie

Pęknięta szyba w oknie – co robić?

Praktyczny poradnik dla właścicieli domów i mieszkań
Pęknięcie szyby w oknie jest stresującym i niemiłym doświadczeniem, które może spotkać każdego właściciela domu lub mieszkania. Niezależnie od przyczyny wystąpienia uszkodzenia, istnieje kilka kroków, które można podjąć, aby szybko i skutecznie zaradzić problemowi oraz zapewnić bezpieczeństwo i komfort domownikom.

Czytaj więcej »

Współczynnik przenikania ciepła okien, czyli jak zadbać o ciepłą atmosferę w domu.

Komfortowa, ciepła atmosfera w domu bez konieczności wydawania majątku na ogrzewanie to absolutny priorytet współczesnego, energooszczędnego budownictwa. Aktualnie na rynku znajdziemy wiele rozwiązań spełniających wyśrubowane wymogi termoizolacyjne – w tym stolarkę okienną. Za jej izolację odpowiada współczynnik przenikania ciepła U. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się czym dokładnie jest ten parametr i jak się go mierzy.

Czytaj więcej »