Odkryj blog Matplast

Drzwi zewnętrzne – kompendium wiedzy

Decydując się na budowę własnego domu, niezwykle ważny jest wybór drzwi zewnętrznych. Idealne rozwiązanie powinno łączyć w sobie dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców, spełnianie norm termoizolacyjnych oraz estetyczne dopasowanie się do elewacji budynku oraz stylu architektonicznego.

Materiał to podstawa

Drzwi zewnętrzne mogą być wykonane z różnych materiałów. W ofercie Matplast znajdziesz drzwi wykonane z PVC oraz aluminium. Postawiliśmy na te materiały, ze względu na ich wyjątkowe właściwości. Zapoznaj się ze szczegółami.

Drzwi wejściowe wykonane z PVC odzwierciedlają fantastyczny stosunek ceny do jakości, przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów termoizolacyjnych oraz estetycznego wyglądu. Drzwi z PVC są odporne na warunki atmosferyczne i niezwykle łatwe w czyszczeniu, co sprawia, że idealnie sprawdzają się jako drzwi zewnętrzne. Są również odporne na zarysowania, co sprawia, że prezentują się nienagannie przez wiele lat użytkowania.

Drzwi wejściowe z aluminium natomiast charakteryzują się niezwykłą trwałością oraz niepowtarzalnym wykonaniem. Są niezwykle łatwe w utrzymaniu, nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych oraz wykazują wysoki stopień bezpieczeństwa, dbając o komfort domowników. Drzwi z aluminium są również energooszczędne, pozwalając tym samym na ograniczenie zbędnych wydatków na ogrzewanie wnętrza domu i są niepalne – chroniąc gospodarstwo domowe przed żywiołem ognia. Ponadto wykazują wysoką odporność nie niekorzystne warunki atmosferyczne, prezentując się estetycznie przez wiele lat.

Dowolność wyboru

W Matplast łączymy dbałość o detale, z najwyższą jakością i trendami designu. Dlatego też oferujemy kilka linii produktowych, w których znajdziesz drzwi zewnętrzne idealne dla siebie. W naszej ofercie drzwi aluminiowych znajdują się poszczególne linie:

Drzwi PVC znajdziesz w liniach:

Dowiedz się
Więcej o technologii
PVC

Otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz?

Każdy typ drzwi zewnętrznych – zarówno tych wykonanych z PVC, jak i aluminium – może zostać wykonany z możliwością otwierania na zewnątrz, jak i do wewnątrz. Na jaki model otwierania się zdecydować? Po pierwsze – kwestie estetyczne. Drzwi otwierane do wewnątrz prezentują się spójniej z elewacją budynku – nie prezentując na zewnątrz zawiasów skrzydła drzwiowego. Drzwi otwierane na zewnątrz natomiast prezentują się mniej estetycznie, ze względu na to, iż ościeżnica drzwi jest mniej widoczna w tym rozwiązaniu. Zaletą drzwi otwieranych na zewnątrz jednak jest fakt, że domownicy mają większą kontrolę nad tym co dostaje się do środka domu, co okazuje się szczególnie istotne w okresie zimowym, ograniczając przedostanie się np. zasp śniegu do wnętrza domu.

Jeśli nadal zastanawiasz się nad rozwiązaniem dla siebie – służymy fachową poradą oraz pomocą ekspertów. Skontaktuj się z nami, a wspólnie dobierzemy drzwi wejściowe, które będą spełniać wszystkie Twoje oczekiwania.

Darmowa konsultacja

Darmowa
konsultacja

Nasi specjaliści mogą pomóc Ci w ustaleniu wszystkich kwestii i dobrać właściwy materiał oraz system dla stolarki okiennej i drzwiowej

Inne wpisy

Porady dotyczące montażu i konserwacji

Montaż i konserwacji stolarki okienno-drzwiowej

Montaż i konserwacja stolarki okiennej i drzwiowej są kluczowe dla zapewnienia długotrwałej wydajności i funkcjonalności. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą utrzymać Twoje okna i drzwi w doskonałym stanie przez wiele, wiele lat.

Czytaj więcej »

Moskitiery – przygotuj się do lata

Wyobraź sobie słoneczny, piękny dzień. Pijesz kawę w swojej kuchni, drzwi na taras są otwarte na oścież, do środka wpadają przyjemne promienie słońca i świeże powietrze. Aż nagle słyszysz przy uchu nieprzyjemny, charakterystyczny dźwięk owadzich skrzydeł, które odbierają Ci spokój i komfort. W Matplast jednak mamy na to rozwiązanie – dowiedz się więcej o moskitierach, które pozwolą Ci cieszyć się urokami letnich dni bez uporczywych owadów i insektów we wnętrzu domu.

Czytaj więcej »
Ekologia w Matplast

Jak Matplast przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego

W dzisiejszych czasach, coraz większą uwagę przywiązujemy do ekologii i zrównoważonego rozwoju. Innowacyjne rozwiązania powstają z poszanowaniem dla naszej planety, nie wpływając negatywnie na jej przyspieszoną degradację. W Matplast wierzymy, że nowoczesna i świadoma marka powinna nie tylko spełniać oczekiwania Klientów, ale również łączyć innowacyjne rozwiązania z dbałością o środowisko naturalne.

Czytaj więcej »